فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان- اخبار نشریه
راه‌اندازی پایگاه جدید

حذف تصاویر و رنگ‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،نهمین شماره فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان ویژه بهار 1395 از سوی موسسه خانه کتاب انتشار یافت. سرمقاله این شماره فصلنامه با عنوان «29 نکته درباره نمایشگاه بیست و نهم» به قلم سیدعلی کاشفی خوانساری به نقد و ارزیابی حوزه کودک و نوجوان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اختصاص یافته است.
 
گفت‌وگو با نزاهت باشجی، مترجم کتاب‌های کودک ایران در ترکیه و نقدی بر مجموعه کتاب‌های نظری منتشر شده در کانون پرورش فکری کودکان، پویایی زبان و تاثیر آن بر خوانش مخاطب، کودکان و الفبای هزاران ساله، نیاز مبرم به مباحث نظری بومی و فهرست مقالات و کتاب‌های نظری کودک و نوجوان از دیگر مطالب این نشریه است.
 
در این شماره آثار نویسندگان و مترجمانی مانند احمد اکبرپور، علی بوذری، مینا پورشعبانی، راشین جهانگیری، برزو سریزدی، فرزاد فربد، فیلیپ کلمن، محمدهادی محمدی، محمدرضا محمدی نیکو، شهریار مدنی‌پور، مهدی مرادی، انسیه موسویان، شهره نورصالحی و زرتشت هوش‌ور مورد نقد و بررسی قرارگرفته است.
 
نهمین شماره فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان دربردارنده نوشتارها و گفتارهایی از رفیع افتخار، نوش‌آفرین انصاری، فرهاد حسن‌زاده، دکتر سپیده خلیلی، سیدصادق رضایی، علی‌اصغر سیدآبادی، دکتر مسعود کوثری، محمد گودرزی دهریزی و... است و در مقالات مختلف آن آثاری از احمد اکبرپور، علی بوذری، فرزاد فربد، محمدهادی محمدی، محمدرضا محمدی‌نیکو،‌ شهریار مندنی‌پور، زردشت هوش‌ور و... مورد نقد قرار گرفته است.
 
نهمین شماره  فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان با مدیر مسئولی مجید غلامی جلیسه در قالب 268 صفحه با قیمت 60 هزار ریال منتشر شده است.
نشانی مطلب در وبگاه فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان:
http://cyabr.faslnameh.org/find.php?item=1.43.10.fa
برگشت به اصل مطلب