دوره 3، شماره 12 - ( فصلنامه نقد کودک و نوجوان 1395 )                   جلد 3 شماره 12 صفحات 125-105 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML Print


چکیده:   (2551 مشاهده)

نویسندگان متعددی به نگارش قصه‌های چهارده‌معصوم برای مخاطبان کودک و نوجوان پرداخته‌اند. برخی از این افراد منحصراً در این حوزه قلم زده‌اند و برخی درکنار آثار گوناگون دیگر، کتاب‌هایی از این دست نیز نوشته‌اند.

در میان نویسندگان صاحب‌نام و معتبر ادبیات کودک و نوجوان، کسانی که به نگارش قصه‌های اهل‌بیت پرداخته‌اند، کم نیستند. در این مقاله نگاهی کوتاه به این‌گونه آثار نویسندگان صاحب‌نام ادبیات کودک و نوجوان خواهیم داشت. این افراد عبارتند از: «مصطفی رحماندوست»، «محمدرضا سرشار» و «سیدمهدی شجاعی» که بی‌شک ازجملۀ برجسته‌ترین چهره‌های این عرصه‌اند. گفتنی است تعدادی از نویسندگان مشهور کودک و نوجوان به دلایلی کمتر در زمینۀ قصه‌های معصومین به فعالیت پرداخته‌اند. افرادی مثل «هوشنگ مرادی‌کرمانی»، «امیرحسین فردی»، «فریدون عموزاده‌خلیلی»، «حسین فتاحی»، «محمدرضا یوسفی»، «محمد میرکیانی»، «محمدرضا بایرامی» و ...، هرچند که بیشتر ایشان افرادی کاملاً مذهبی‌اند.

متن کامل [PDF 553 kb]   (2 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1396/4/12 | پذیرش: 1396/4/12 | انتشار: 1396/4/12

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.